Historia

O Hodowli

"Pod Jabłonią" domowa hodowla psów rasowych
Labrador Retriever & Nova Scotia Duck Tolling Retriever


Hodowla "pod Jabłonią" wita wszystkich sympatyków Retrieverów, a w szczególności miłośników Labradorów oraz wszystkich tych, którzy chcieliby poznać najmniejszego z retrieverów - Nova Scotia Duck Tolling Retriever.


Pestka (VEGA CHOCKO), LINDA pod Jabłonią i Adela (ECHO Ingver)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever "TOLLER", to najmniejszy z grupy retrieverów. Łatwy w prowadzeniu, posłuszny i wesoły, doskonale sprawdza się w roli psa rodzinnego. Chętnie bierze udział w zabawach na świeżym powietrzu, wspaniale aportuje. Wdzięczny towarzysz dla tych, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia z wychowywaniem psów. Mało wymagający przy pielęgnacji.


Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Psy interesowały mnie od zawsze, z kynologią natomiast zetknęłam się w 1985 roku, gdy po nabyciu pierwszego w swoim życiu psa rasowego, zostałam członkiem Związku Kynologicznego w Polsce. Od tej pory datuje się moja cudowna przygoda z kynologią, która jest wspaniałą pasją, sportem a zarazem wielką sztuką.

W hodowli "pod Jabłonią" pierwsze labradory urodziły się w 1995 roku. Dziś cieszę się, iż wiele z urodzonych w moim domu labradorów zyskało uznanie w oczach Sędziów Kynologicznych, osiągając wysokie lokaty i tytuły. W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, którzy dołożyli starań, by jak najlepiej zaprezentować swoich podopiecznych.


Dogoterapia w szkole integracyjnej w Żywcu

Labradory z przydomkiem "pod Jabłonią" to nie tylko psy wystawowe, to również psy wyższej użyteczności, a więc psy ratownicze, psy biorące udział w dogoterapii, psy szkolone dla niepełnosprawnych, czy psy szkolone pod kątem użytkowości myśliwskiej.

Ponadto wiele suk z przydomkiem "pod Jabłonią" dało początek nowym hodowlom labradorów w Polsce takim jak:

  • "z Grodu Hrabiego Malmesbury" z Katowic"
  • "Kwiat Morza" z Radomska
  • "Saracenia" z Poznania
  • "spod Orlików" z Bielska Białej
  • "Leminiscatus" z Krakowa
  • "Niskowiaki" z Niskowej koło Nowego Sącza
  • "od Marka Pollo" z Nowego Sącza
  • "Progresja".

Ich sukcesy wystawowe i osiągnięcia hodowlane są dla mnie wielką radością.

Anna Polak